5 Eylül 2015 Cumartesi

Bilimkurgu Kulübü Kısa Öykü Yarışması SonuçlandıGeneral Mobile ve Bilimkurgu Kulübü‘nün, Türkiye’de bilim kurgunun gelişip yaygınlaşması ve bu alanda üretimin desteklenmesi amacıyla ortaklaşa düzenledikleri 2100 yılında akıllı cihazların hayatımızdaki yeri ve önemi temalı kısa öykü yarışması sonuçlandı. 

Toplam 102 eserin katıldığı yarışmanın birincisi, Güney Treni isimli öyküsüyle Evrim KILIÇ oldu. Yarışmada ikincilik ödülünü Tanrıların Günbatımı öyküsüyle Serdar KAZAK alırken, üçüncülük ödülünü ise Uygulama: Sen adlı öyküsüyle Aşkın GÜNGÖR kazandı. Yarışmaya Penguen isimli öyküsüyle katılan Anıl Efkan SAKALLIOĞLU da Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye’nin her yerinden katılımın olduğu yarışmada, özellikle kadın katılımcıların fazlalığı dikkat çekti.

Öte yandan Berkay Kılıç, Bülent Akkoç, Gürhan Öztürk, Hande Taşkın, İsmail Yamanol, Kadri Kerem Karanfil, Mecit Ünal, Müfit Özdeş, Orkun Uçar, Sezar Erkin Ergin, Sinan İpek ve Şevket Karadayı gibi önemli isimlerden oluşan seçici kurul, 3 öyküye de mansiyon ödülü verme kararı aldı. İz adlı eseriyle Ebru GÜVENTÜRK, Altın Mansiyon, Tuğla adlı eseriyle Nur İpek Önder MERT, Gümüş Mansiyon ve Seninle İki Dakika adlı eseriyle de Nevin YENİ, Bronz Mansiyon ödüllünü kazanan isimler oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...